İYİ BLOG

YENİ NESİL ZEYTİNYAĞI DENEYİMLERİ

Yıllık zeytinyağı ihtiyacınızı nasıl hesaplarsınız?

yıllık zeytinyağı ihtiyacınızı hesaplayın.

Yıllık zeytinyağı ihtiyacı nasıl hesaplanır

Beslenme uzmanları enerji ihtiyacımızın %30-40’ını yağlardan almamız gerektiğini söylüyor. Bu yağların da 1/3 hayvansal (tereyağı), 2/3 bitkisel (zeytinyağı) olması öneriliyor. Farklı metabolizmaların kalori ihtiyacına göre yapılan hesaplamalarda kişi başı yıllık iyi zeytinyağı ihtiyacı ortalama 10-15 Kg arasında değişmektedir. Akdeniz diyetiyle beslenen İtalya, İspanya gibi zeytin ülkelerindeki ortalama kişi başı tüketim de bu miktarları doğrulamaktadır.

Ketojenik beslenenler daha fazla zeytinyağı kullanmalıdır

Son zamanlarda gündeme gelen ve vücuda karbonhidratlara göre daha kaliteli enerji sunan yağlardan enerjisini sağlamayı öğreten ketojenik beslenme ise enerjimizin çok daha fazlasını yağlardan almamızı önermektedir. Ketojenik beslenmeyi tercih edenler için iyi zeytinyağı ihtiyacını iki ile çarpmak gerekir. Yıllık ihtiyacınızı hesaplamak için tıklayınız.

Yaratıcı mutfaklar için iyi zeytinyağı...

Erken hasat, soğuk sıkım ve taze

İyi zeytinyağı temel mutluluk kaynaklarımızdan biridir. Çünkü yediğimiz herşeyin lezzetini güzelleştirir.

Yemeklerin orkestra şefi: Erken hasat zeytinyağı

Zeytin taneleri genç ve diriyken içindeki fenoller daha yoğundur. Olgunlaştıkça zeytinin içindeki vitamin ve fenoller azalır. Bu nedenle erken hasat zeytinyağı daha makbuldür. Erken hasat zeytinyağı güçlü bir gövdeye sahiptir. Bu sayede yemeklerin içindeki farklı aromaları bünyesinde harmanlar. Yemeğin tek ve güçlü bir lezzet olarak algılanmasını sağlar. Erken hasat zeytinyağı yemek üzerindeki kontrolünüzü artırır. Mutfakta yaratıcı yenilikler yapmanızı kolaylaştırır. Ünlü şeflerin en önemli sırlarından birisi erken hasat zeytinyağıdır.

Lezzetin kaynağı: Soğuk sıkım zeytinyağı

Zeytin tanelerinin içindeki vitamin ve fenoller uçucudur. Isı ile kaybolurlar.Bu nedenle soğuk sıkım yapmak ve daha fazla zeytin kullanmak gerekir. Böylece zeytin tanelerindeki saflık ve nefaset aynen korunur. Soğuk sıkım zeytinyağı litresinde daha fazla zeytin olan yoğun bir yağdır ve verimlidir. Daha az kullanarak daha derin lezzetler elde etmenizi sağlar.

Hangisi iyi zeytinyağı...

İyi zeytinyağı erken hasat, soğuk sıkım ve taze olmalıdır. Zeytinyağınızın ne zaman üretildiğini mutlaka öğrenin. Şişelendiği tarih değil üretildiği tarih önemlidir. İyi zeytinyağı üretildikten sonra özel çelik tanklarda veya ışık geçirmeyen cam şişelerde, serin ortamlarda korunmalıdır. Zeytinyağınızın hayatınıza keyif katmasını istiyorsanız mutlaka bir yıl içinde tüketmeli ve ertesi sene yeni hasat zamanı (Ekim) taze taze satın almalısınız.

Uzmanlarla görüşerek ve en güncel yayınları tarayarak kapsamlı bir İyi Zeytinyağı Rehberi oluşturduk. Ücretsiz download edebilirsiniz. İyi Zeytinyağı Rehberini incelemek için tıklayınız.

Her yemekte iyi zeytinyağı kullanılmalıdır

Çünkü iyi zeytinyağı kullanıldığı tüm yemeklerde belirgin lezzet farkları yaratır. Zeytinyağının ısıtıldığında aromalarının birazını kaybettiği doğrudur. Bu nedenle pişerken daha az zeytinyağı kullanıp daha sonra yemek soğuyunca üzerinde gezdirmek zeytinyağınızı daha iyi hissetmenizi sağlar. Hatta sofraya servis edildikten sonra masada ekstra gezdirebilirsiniz. Vahşi lezzetler daha çekinik yemeklere, Sakin lezzetler ise içinde yoğun aroma barındıran baskın lezzetli yemeklere daha uygundur. Ama damak tadı son derece kişisel bir konu olduğu için kendi kalibrasyonunuzu kendiniz yapmalısınız.

İyi zeytinyağı ekonomiktir

İyi zeytinyağı daha fazla zeytin kullanılarak üretilir. Litresindeki zeytin yoğunluğu fazladır. Hem damak tadınızı iyileştirir hem de daha az zeytinyağı kullanmanızı sağlar. Litre fiyatı yüksektir ama yıllık zeytinyağı tüketiminizi azaltarak toplam zeytinyağı giderlerinizi düşürür. Aynı lezzet derinliğine çok daha az zeytinyağı kullanarak ulaşmanızı sağlar. Mutfakta yaratıcılığınızı artırır ve mutfak giderlerinden tasarruf sağlarsınız.

Bu sezonun taze zeytinyağı siparişini girmek için tıklayınız.

İyi zeytinyağı yemekte nasıl kullanılmalı...

İyi zeytinyağı lezzet alternatifleri

Dengeli beslenme için her yemekte iyi zeytinyağı kullanmak gerekir. İyi zeytinyağı Fenolleri yüksek, Vitamini bol ve Taze olan zeytinyağıdır. Yani Erken hasat, Soğuk sıkım olmalı ve bir yıl içinde tüketilmelidir.

İyi zeytinyağı yemeklerde nasıl kullanılmalı

Zeytinyağının ısıtıldığında aromalarının birazını kaybettiği doğrudur. Bu nedenle pişerken az zeytinyağı kullanıp daha sonra yemek soğuyunca üzerinde gezdirmek zeytinyağınızı daha iyi hissetmenizi sağlar. Hatta yemeği sofraya servis ettikten sonra masada zeytinyağını yemeklerin üzerinde gezdirebilirsiniz.

Kızartmalarda iyi zeytinyağı kullanılır mı

Kızartmalarda iyi zeytinyağı kullanılabilir. Ama değerli bir zeytinyağını kızartmada harcamak iyi bir fikir değildir. Çünkü iyi zeytinyağı ısıtıldığında vitamin ve fenolleri uçar. Bu nedenle kızartmalarda sıradan bir zeytinyağı kullanmak daha doğrudur. Ancak zeytinyağı, kızartmalar için de en iyi seçenektir. Her yağ çok ısıtıldığında zararlı yan maddeler üretir. Bu nedenle kızartma, yiyecekleri tüketmek için çok da sağlıklı bir seçenek değildir.

Zeytinyağı ısıtıldığında zararlı maddeler üretme derecesi en yüksek yağdır. Bu nedenle kızartmalarda da en sağlıklı seçenek gene zeytinyağıdır. Kısaca kızartmalardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın ama illa kızartma yapacaksanız mutlaka zeytinyağı kullanın.

İyi zeytinyağı yemeklerin lezzetini etkiler mi

Evet. Kesinlikle etkiler. İyi zeytinyağı başarılı şeflerin en önemli sırrıdır. İyi zeytinyağı güçlü bir gövdeye sahiptir. Bu gövde yemekteki tüm aromaları bir araya getirir ve güçlü tek bir nota olarak algılanmalarını sağlar. Yiyenler damaklarında zeytinyağı sayesinde yemekteki bütün lezzetlerin birleşmiş tadını algılar ve doyumsuz bir deneyim yaşarlar.

Hangi zeytinyağını hangi yemekte kullanmalı

Vahşi lezzetler daha çekinik yemeklere, Sakin lezzetler ise içinde yoğun aroma barındıran baskın lezzetli yemeklere daha uygundur. Ama damak tadı son derece kişisel bir konu olduğu için kendi kalibrasyonunuzu kendiniz yapmalısınız. En doğru yöntem farklı lezzetleri farklı yemeklerde deneyerek insanların fikirlerini sormak ve formüllerinizi deneye yanıla iyileştirmektir.

İyi zeytinyağı yemekler üzerindeki kontrolünüzü artıran kabaca iki temel lezzette olabilir. Bu lezzetleri kısaca Vahşi ve Sakin olarak tanımlayabiliriz.

Bu lezzetler hakkında daha detaylı bilgi isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Lezzet için esnek tarım...

Mutfakta yaratıcı yolculuklar.

Global ısınma yeni bir tanımı hayatımıza soktu. Esnek tarım.

Tarlaya değil lezzete odaklanarak her sene farklı tarlalardan hasat yapmak ve bir lezzeti garanti altına almak.

Zeytinyağının hayatımıza değer katması için Damak tadımıza uygun, Taze ve Yoğun olması gereklidir. Üçünü bir arada sunabilen zeytinyağı değerlidir.

Damak tadına göre lezzetli zeytinyağı üretmek özel çaba ve planlama gerektirir.

İyi zeytinyağı için lezzet odaklı üretim

Lezzet odaklı üretim için bizim bulduğumuz çözüm Esnek Tarım. Yani her sene farklı zeytinlikten hasat yapmak. Dünyamızın yaşadığı iklim dengesizlikleri nedeniyle aynı zeytinlikten her yıl benzer lezzette zeytinyağı üretilemiyor. Bu nedenle hedeflenen lezzete göre zeytinlik seçerek üretim yapıyoruz. Her sene en ideal zeytinliği seçiyoruz. Bu sayede size söz verdiğimiz Vahşi ve Sakin lezzetlerini her sene garanti edebiliyoruz.

Tarlaya değil lezzete sadık kalmak için daha fazla çalışıyoruz.

Hangi iyi zeytinyağı size daha uygun?

İyi yemek için iyi zeytinyağı şart. Ama hangi iyi zeytinyağı... Vahşi zeytinyağı mı? Sakin zeytinyağı mı? Bu sorunun tek bir cevabı yok. Pek çok abonemiz ikisini birlikte kullanıyor. Baskın tatlar Sakin zeytinyağı ile hafif tatlar Vahşi zeytinyağı ile daha iyi sonuçlar veriyor. Mesela Patlıcan yemeğini Behram Sakin zeytinyağı ile, Kuşkonmazı ise Behram Vahşi zeytinyağı ile yaptığınızda alacağınız sonuçtan memnun kalırsınız. Ancak damak tatları kişiden kişiye farklılık gösteriyor ve çoğunluk için geçerli kurallar sizin için farklı olabilir. Bu nedenle deneye yanıla kendiniz için en idealini kendiniz bulacaksınız.

Mutfakta yaratıcı yolculuklara çıkın

Zeytinyağınızın lezzeti yemek üzerindeki kontrolünüzü artırır. Yaratıcılığınızı ortaya çıkartmanızı ve mutfağınıza eğlenceli yenilikler katmanızı kolaylaştırır. Size her sene Vahşi ve Sakin lezzetlerini sunmamızın arkasında yatan sebep tam da bu. Yani yemeklerin lezzeti üzerindeki kontrolünüzü artırmak ve mutfakta yaratıcılığınızı ortaya çıkartmak. Bu gün mutfağınızda bir yenilik yapmanın tam zamanı. Zaten abonemiz iseniz ve Behram Vahşi veya Behram Sakin lezzetlerinden birini kullanıyorsanız kullanmadığınız lezzeti deneyerek yemekler üzerindeki kontrolünüzü artırabilirsiniz. Eğer abonemiz değilseniz Behram Vahşi veya Behram Sakin lezzetlerinden birini deneyerek mutfakta yeni yaratıcı oyunlara başlamak için uzun kış günleri en ideali.

Sipariş için tıklayınız.

İyi zeytinyağı nasıl saklanmalıdır...

zeytinyağı ile ilgili sık sorulan sorular

İyi zeytinyağı özel olarak korunmalıdır

Zeytinyağınızı taze korumanız çok önemlidir. Zeytinyağı özünde bir meyve suyudur. Bu nedenle hava ile temas etmeden serin ve ışık almayan ortamlarda saklanmalıdır. Aksi halde içindeki, ona mucizevi özelliklerini veren vitamin ve minerallerini kaybeder.

Zeytinyağı tenekede uzun süre saklanmaz

Tenekede saklayacaksanız şişelere aktarmak için açtığınız hava deliklerini mutlaka kapatın. Vitamin ve fenoller oradan uçar ve zeytinyağınız tüm olumlu özelliklerini kaybeder. Tenekeler açılır açılmaz içeri giren oksijen nedeniyle zeytinyağının oksidasyonu başlar. Bu nedenle zeytinyağınızı açıldıktan sonra tenekede bir aydan fazla tutmayın. Bir aydan uzun süre tenekede kalacaksa zeytinyağınızı mutlaka ışık ve hava geçirmeyen özel çelik veya cam kaplara aktarın.

Zeytinyağı mucizesini daha yakından tanıyın

İyi zeytinyağı hayatımızı güzelleştiren bir iksirdir. Bu nimetten daha verimli yararlanmak için onu daha iyi tanımalı ve hayatınızı iyileştirmesine izin vermelisiniz. Sık sorulan sorular sayfamızı inceleyerek iyi zeytinyağının hayatınıza daha fazla değer katmasını sağlayabilirsiniz.

İyi zeytinyağı ile ilgili uzman cevaplarından oluşan Sık Sorulan Sorular sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

İyi zeytinyağı tadım kılavuzu

İyi zeytinyağı tadım kılavuzu

Lezzetli mutfakların kahramanı iyi zeytinyağı

İyi zeytinyağı mutfağınızdaki en önemli malzemedir. Tüm yemeklerin lezzetini güzelleştirir. Ağız tadınızı iyileştirir. İyi zeytinyağı mutfakta yaratıcılığınızı artırmanızı sağlar.

İyi zeytinyağını nasıl tanırız

Peki mutfağınızdaki bu önemli kahramanı nasıl seçiyorsunuz? İyi zeytinyağını tanımayı biliyor musunuz? İyi zeytinyağını bilinçli seçmek gerekir. Kısa bir bilgilendirme ile taze zeytinyağını 30 saniyede tanıyabilirsiniz.

İyi zeytinyağı tadım rehberi

İyi zeytinyağını tanımayı öğrenmeniz için hazırladığımız İyi Zeytinyağı Tadım Rehberi'ni şimdi indirebilirsiniz. Bu rehberi kullanarak arkadaşlarınıza da iyi zeytinyağını tanımayı öğretebilirsiniz. Kendi tadım partilerinizi düzenleyebilirsiniz.

İyi zeytinyağı tadım rehberini indirmek için tıklayınız.

Damak tadınıza en uygun zeytinyağı lezzeti hangisi?

zeytinyağı lezzeti

Her zeytinyağı farklı lezzetlere sahiptir

Zeytinyağının farklı damak tatlarına göre özel üretilmesi yaygın bir uygulama değildir. Fakat herkesin keyif alacağı zeytinyağı lezzeti farklıdır. Tüketici ihtiyaçlarını dikkate alarak yaygın beğenilere hitap eden iki farklı zeytinyağı lezzeti belirledik. Vahşi ve Sakin. Bu iki farklı lezzetten biri pek çok zeytinyağı severi mutlu eder. Vahşi veya Sakin bilinçli zeytinyağı tüketicisinin damak tadına en uygun iki lezzettir.

Vahşi ve Sakin zeytinyağının farkı nedir

Pratik bir anlatımla meyvemsi aromalara sahip zeytinyağları Vahşi, çiçeksi aromalara sahip zeytinyağları ise Sakin zeytinyağı olarak tanımlanabilir. Vahşi zeytinyağı biraz daha yoğun burukluk ve yakıcılığa sahiptir.

Beğendiğim lezzete neden ertesi sene ulaşamıyorum

Zeytinyağında lezzet tutarlılığı dünyada önemli bir sorundur. Özellikle saf zeytinyağında doğal yöntemlerle her sene benzer lezzetleri tutturmak için özel çaba sarf etmek gerekir. Zeytinyağının lezzetini belirleyen en önemli unsur yıl içinde zeytinliğin aldığı güneş miktarıdır. Bu da kontrolü zor bir değişkendir. Bir çok butik üretici aynı zeytinlikten iki sene üst üste benzer lezzet elde edilemediği için lezzet odaklı üretim yapamaz. O sene kendi zeytinliğinden çıkan lezzet ne ise onu size sunar. Bu da seneden seneye lezzet farkları yaşamanıza sebep olur. Herkesin damak tadı farklıdır ve aslında iyi bir zeytinyağı olmasına rağmen siz bu zeytinyağını damak tadınıza uygun bulmayabilirsiniz. Damak tadınıza uygun zeytinyağını her sene garantiye almak isterseniz birden fazla zeytinliğe sahip butik üreticilere damak tadınızı tarif ederek zeytinyağınızı özel sıktırabilirsiniz.

Vahşi ve Sakin zeytinyağı lezzetleri ile ilgili daha detaylı tanımlamalar için tıklayınız.

Özel abone fiyatlarında son günler...

Eksik siparişleri tamamlayınız.

Bu hafta sonu fiyatımız artacak

Abonelere özel uyguladığımız indirimli fiyat uygulaması bu hafta sonu bitiyor. Lütfen eksik siparişlerinizi tamamlayınız.

Yıl içinde iyi zeytinyağının fiyatı neden yükseliyor?

Nitelikli zeytinyağı, litresinde daha fazla zeytin bulunan; hem erken hasat (lezzetli) hem de soğuk sıkım (vitamin ve fenolleri bol) zeytinyağıdır. Erken hasat ve soğuk sıkım maliyeti yüksek üretim yöntemleridir. Yüksek kalitede iyi zeytinyağı sezon başında zeytinyağı meraklıları tarafından satın alındığı için yıl içinde kaliteli zeytinyağı bulmak güçleşir ve fiyatı yükselir. Ayrıca zeytinyağını yıl boyunca taze saklamak için de özel tanklarda korumak gerekmektedir. Zeytinyağını taze saklamanın maliyeti de yıl içinde kademeli olarak fiyatların artmasına sebep olur. Türkiye'de yüksek kalitede zeytinyağına peşinde koşmadan ulaşmanın en garantili yolu sezon başında özel siparişle ürettirmektir. İyi zeytinyağının fiyatını etkileyen değişkenleri görmek için fiyat analizi linkini tıklayabilirsiniz.

Yıllık ihtiyacınızı hesaplayın

Dengeli beslenme için kişi başı yıllık iyi zeytinyağı ihtiyacı 10-15 litre arasında değişmektedir. Yaş, kilo ve cinsiyete göre ailenizin yıllık toplam iyi zeytinyağı ihtiyacını hesaplamak için burayı tıklayabilirsiniz.

Eksik siparişlerinizi tamamlayın

Tüm yıllık zeytinyağı ihtiyacınızı sezon başında alabilmeniz için uyguladığımız abonelere özel indirimli fiyatlar bu hafta sonu artacaktır. Lütfen eksik siparişlerinizi tamamlayınız.

Sipariş vermek için tıklayınız.

İyi zeytinyağına nasıl ulaşabilirim?

İyi zeytinyağına kolayca ulaşın

Yıllık iyi zeytinyağı ihtiyacınızı garanti altına alın

İyi zeytinyağını üretmek ve yıl boyu taze korumak zahmetli bir iştir. İyi zeytinyağını tesadüflere bırakmamak için sezon başında zeytinyağınızı damak tadınıza uygun lezzetlerde seçerek bir üreticiye özel sıktırmak ve yıl içinde taze saklanan tanklardan parti parti alarak tüketmek iyi bir fikirdir. Böylece bir yıl içinde tamamını tüketerek ertesi yıl tekrar taze zeytinyağı alabilir ve sürekli taze zeytinyağı kullanmayı garanti altına alabilirsiniz.

Damak tadınıza en uygun zeytinyağına her sene kolayca ulaşın

Bu sistem her sene damak tadınıza uygun lezzetin peşinde koşmaktan da sizi kurtarır. Ama damak tadına göre üretim yapabilen, güvendiğiniz bir üretici bulup yıllık zeytinyağı ihtiyacınızı ona emanet etmelisiniz. Erken hasat ve Soğuk sıkım zahmetli ve maliyetli zeytinyağı elde etme yöntemleridir. Bu nedenle bir çok üretici, alıcısı garanti değilse bu kalitede bir zeytinyağına para bağlamak istemez ve bu yöntemle sıkım yapmaz. Pek çok üretici ya sadece erken hasat veya sadece soğuk sıkım zeytinyağı. Hem erken hasat hem de soğuk sıkım yöntemlerini birlikte uygulayan üreticilerin sayısı azdır.

Zeytinyağınızın erken hasat ve soğuk sıkım olması neden önemli

Erken hasat zeytinyağınızın daha lezzetli olmasını sağlar. Zeytinler olgunlaşmaya başlamadan içindeki yağ zerreciklerinin nefaseti yüksektir ve lezzetinin doruğundadır. Olgunlaşmayla birlikte yağın lezzeti azalmaya başladığı için en lezzetli zeytinyağı erken hasat zeytinlerden elde edilir.

Soğuk sıkım ise zeytinyağınızın daha bol vitamin ve fenol içermesinin garantisidir. Vitamin ve fenoller uçucudur. Isı ile havaya karışırlar. Bu nedenle vitamini bol ve fenol zengini yüksek nitelikli zeytinyağını garantiye almanın tek yolu soğuk sıkım yöntemiyle zeytinyağınızı elde etmektir.

Hem erken hasat hem soğuk sıkım zeytinyağına kolayca ulaşın

Hem erken hasat hem de soğuk sıkım saf bir zeytinyağı bulmayı garantiye almanın tek yolu önceden sipariş vererek özel ürettirmektir. Zaten iyi zeytinyağı meraklıları da aynen böyle yapar. Sezon başında peşin parasını verir ve kendine özel ürettirir. Ya da güvendiği bir üreticiden yıllık ihtiyacının tamamını sezon başında taze olarak alıp kendini garantiye alır ve tüm yağını evinde saklar.

Abonelik sistemiyle tanışın

İyi zeytinyağını her sene garantiye almanın tek yolu abonelik sistemidir. Hem damak tadınıza uygun zeytinyağına kolayca ulaşırsınız, hem de soğuk sıkım ve erken hasat saf zeytinyağı aldığınızdan emin olursunuz.

Abonelik sistemini incelemek için tıklayınız.

Taze zeytinyağına ulaşmanın en hızlı yolu...

her zaman taze zeytinyağı

Taze zeytinyağına ulaşmak neden zaman alıyor

Biliyorsunuz zeytinyağının en lezzetli ve dolayısıyla en sağlıklı hali tazeyken. Ancak dünyada bu konuda bir sorun var. Dağıtım sistemleri tüketicinin zeytinyağına en erken sıkıldıktan aylar sonra kavuşmasına izin veriyor. Sıkılacak... Dinlenecek... Filtre edilecek... Şişelenecek... Dağıtılacak... Raflara konacak... ve sizi bekleyecek. Kısaca klasik perakende satış yöntemlerinde taze zeytinyağı sizin karşınıza çıkana kadar epey zaman geçiyor. Bunda tabii bazı üreticilerin geçmiş sezonun zeytinyağlarını bitirmeden yeni sezonu piyasaya sürmemelerinin de payı var. Özetle; her zaman iyi zeytinyağı kullanmak için zeytinyağınız sizi beklemesin siz zeytinyağınızı bekleyin.

Taze zeytinyağı neden önemli

Zeytinyağı bir meyve suyu olduğu için içeriğindeki vitamin ve fenoller zamanla uçuyor. Ne kadar taze o kadar iyi. Vitamin ve fenoller vücudumuz için çok önemli çünkü hücrelerimiz yaşam enerjilerini vitamin ve fenollerden alıyor. Bu nedenle vitamin ve fenol deposu iyi zeytinyağının taze olması çok önemli. Meyve ve sebzelerden bu vitamin ve fenolleri almak daha zahmetli. Oysa iyi zeytinyağı her gün, her yemekte kullanabileceğimiz çok pratik bir vitamin ve fenol kaynağı. Üstelik damak tadımızı da iyileştiriyor.

Sadece bir kaç hafta sonra mutfağınızda

Abonelik sistemi taze zeytinyağına ulaşabileceğiniz en hızlı sistem. Sıkıldıktan bir kaç hafta sonra taze zeytinyağınızı kullanmaya başlıyorsunuz. Ama daha da önemlisi zeytinyağınızın yıl boyu taze saklanması. Bu hizmet de çok değerli çünkü zeytinyağının tazeliğini korumak da kolay değil. Hava almamalı... Işık görmemeli... Belli bir ısı seviyesinin altında korunmalı.

Sezon başında abonelere özel fiyatlar

Sezonun başındayız ve yıllık siparişinizi indirimli fiyatlarla girebileceğiniz son haftalara girdik. Lütfen yıllık ihtiyacınızın tamamını sipariş olarak girin. Zeytinyağınızı sizin adınıza taze saklıyoruz ve parti parti gönderiyoruz. Yıl içinde hem istediğiniz lezzeti, hem de bu dönemin özel fiyatlarını bulmak zorlaşıyor.

Yıllık iyi zeytinyağı ihtiyacınızı almak için tıklayınız.