İYİ BLOG

YENİ NESİL ZEYTİNYAĞI DENEYİMLERİ

Kafası karışıklar için zeytinyağı seçme rehberi...

Şimdi sipariş girin.

2500 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz kapsamlı tüketici araştırmamızın sonuçlarını geçen sene sizlerle paylaşmıştık.

Türkiye'de her 10 kişiden 7'si kullandığı zeytinyağından memnun değil. Üstelik daha iyi bir zeytinyağı bulma konusunda nasıl bir yol izleyeceğini de bilemiyor.

Aslında sadece zeytinyağı seçerken değil her ürün için kafaların karışık olması doğal. Karşınızda çok sayıda alternatif var. Her biri birbirinden cazip teklifler sunuyor ve hepsini inceleyip rasyonel kararlar almak çok zor.

En kestirme yol güvendiğiniz bir kaç kişiye danışmak ve alternatifleri azaltmak olabilir. Ama bir pratik yol daha var.

Akıllı seçimler yapmak için pratik bir önerimiz var...

Web sitesi... Evet web sitesindeki bilgileri analitik gözle inceleyin.

Web sitesi bir markanın müşterilerine duyduğu saygı ve sevginin göstergesidir. Markanın kendi web sitesine yapmış olduğu içerik yatırımı samimiyetinin ve işini ne kadar layıkıyla yapmayı hedeflediğinin işaretidir.

Web sitesinde geçireceğiniz kısa bir süre sizi alternatiflerden birine yakınlaştıracaktır. Öncelikle web sitesinin içeriğine bakın.

İlk dikkat etmeniz gereken; seçim yapmanızı kolaylaştıran bilgiye ağırlık verilmiş mi, yoksa size kısa yoldan satış yapmaya çalışan, reklam kokan klişe cümleler mi var.

Karar almanızı kolaylaştıran araçlar geliştirilmiş mi, yoksa web sitesi albenili fotoğraflarla gözünüzü boyamaya mı çalışıyor.

Mesela yıllık zeytinyağı ihtiyacınızı hesaplamanız için bir yazılım geliştirmiş mi... Yıllık ihtiyaç hesaplaması için tıklayınız.

Damak tadınıza uygun lezzeti seçebilmenizi sağlayan kısa testlerle sizi yönlendiriyor mu... Damak tadı testi için tıklayınız.

Maliyet analizi dökümü vererek bu zeytinyağına verdiğiniz paranın şeffaf dökümünü sizinle paylaşıyor mu... Fiyat analizi için tıklayınız.

Zeytinyağınızı elde edildiği zeytinliğe kadar takip etmenizi sağlayan bir algoritma geliştirmiş mi... Zeytinyağı kimlik kartları için tıklayınız.

Özel bir yazılımla zeytinyağınızın teslimat tarihini ve adresini yönetmenize izin veriyor mu...

İyi zeytinyağı rehberini bilinçli seçim yapmak isteyenler için hazırladık...

Zeytinyağı seçerken daha bilinçli karar alabilmeniz için kısa bir rehber hazırladık. Web sitemizden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Buradaki bilgileri kullanarak size en uygun zeytinyağını seçerken ihtiyacınız olan temel bilgileri derli toplu olarak tek bir kaynakta bulabilirsiniz. İyi zeytinyağı rehberini ücretsiz indirebilmek için tıklayınız.

Eksik zeytinyağınız varsa şimdi tamamlayabilirsiniz...

Yeni sezon zeytinyağlarının üretilmesine daha 8 ay var.

Lütfen şimdi hesabınızda saklamada olan zeytinyağınızı kontrol edin.

Eksik zeytinyağınız olduğunu düşünüyorsanız tamamlamak için şimdi burayı tıklayınız.

Küçük mutlulukların en büyüğü...

Küçük mutluluklar...

Yeni lezzetler binlerce yıldır insanoğluna neşe veriyor ve hayatını iyileştiriyor. Çünkü lezzet aynı zamanda tazelik ve sağlık demek. Bir çok üründe lezzet duygunuzu harekete geçiren şey aslında yararlı vitaminler ve mineraller.

Mutfaktaki küçük mutluluklar...

Küçük lezzetlerin peşine düşmemiz gereken günlerden geçiyoruz. Belki de bu günlerde, ulaşılması uzak ve büyük çaba gerektiren mutluluklara değil de bir çırpıda ele geçirip moralimizi düzeltecek küçük mutluluklara odaklanmalı ve ufak lezzet farklarının hayatımızı iyileştirmesine izin vermeliyiz.

Yaratıcılığınızı konuşturun...

Zeytinyağı yemeklerin lezzetini yöneten bir orkestra şefidir. Aynı yemeği Vahşi veya Sakin iki farklı zeytinyağı ile yaptığınızda bambaşka lezzet patlamaları yaşayabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağının farklı lezzetleri, bir çok yeni malzemeyi deneme özgürlüğü sunar ve aldığınız sonuçlar yeni tarifler konusunda size ilham verir.

Hangi zeytinyağı lezzeti hangi yemeğe daha uygun?

Vahşi zeytinyağı meyvemsi aromalara sahiptir ve enginar, kuşkonmaz gibi hafif lezzetlere daha fazla yakışır. Sakin zeytinyağı ise çiçeksi aromalara sahiptir ve karnıyarık, ıspanak gibi baskın aromalara sahip sebzelerle uyumludur.

Ama siz bu kuralları yaratıcılığınızı kullanarak farklı malzemelerle esnetebilir, hatta ezber bozan yeni tarifler geliştirebilirsiniz.

Vahşi zeytinyağı ve Sakin zeytinyağı lezzetlerini daha yakından tanımak için burayı tıklayabilirsiniz.

Yeni bir lezzet denemek ister misiniz?

Abonelerimizin üçte biri her iki lezzeti de sürekli mutfaklarında kullanıyor. Mutfaktaki maceralarınıza yeni bir heyecan katmak isterseniz veya mevcut zeytinyağınızın sizi yeni sezona -Eylül'e- kadar idare etmeyeceğini düşünüyorsanız yeni sipariş girmek için burayı tıklayınız.

On line lezzet testi...

Damak tadınıza uygun zeytinyağı lezzetini belirleyin.

Artık herkes biliyor... Mutfaktaki en önemli malzeme iyi zeytinyağı. Tüm yemeklerin tadını iyileştiriyor ve son derece sağlıklı.

Ama zeytinyağları da farklı lezzetlerde. Hangi zeytinyağının ağız tadınıza daha uygun olduğunu nasıl belirleyeceksiniz? Sizi daha fazla mutlu edecek iyi zeytinyağını nasıl seçeceksiniz?

Yüzlerce markanın binlerce çeşit zeytinyağını tek tek tatmak pek de pratik bir çözüm değil.

Sizin için kısa bir test oluşturduk: Zeytinyağı Lezzet Testi.

Abonelerimiz için geliştirdiğimiz bu pratik test ile bir kaç soruyu cevaplayarak damak tadınızı mutlu edecek zeytinyağının hangisi olduğunu hemen keşfedebilirsiniz.

Damak tadınızı mutlu edecek lezzeti hemen belirleyin...

Zeytinyağı tadım uzmanları, butik üreticiler ve zeytinyağı severleri bir araya getirdik. Birlikte yıllar süren arama ve deneme çalışmaları sonucunda zeytinyağından aldığınız keyfi belirleyen iki farklı lezzet belirledik. Damak tatları arasında farklar olsa bile bu iki lezzetten biri zeytinyağı severlerin damak tatlarını %95 oranında mutlu ediyor ve aradıkları lezzeti bulduklarından emin olmalarını sağlıyor.

Vahşi ve Sakin olarak adlandırdığımız bu iki karakteristik lezzet bize yol gösteriyor ve her sene farklı zeytinliklerden hasat yaparak Vahşi ve Sakin zeytinyağı lezzetlerini size garanti ediyoruz.

Sadece bir kaç kritik soruyu cevaplayarak hangi zeytinyağı lezzetinin damak tadınızı daha fazla mutlu edeceğini hemen belirleyebilirsiniz.

Zeytinyağı lezzet testi ile damak tadınızı öğrenmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Eksik zeytinyağınız varsa şimdi yeni sipariş girmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Son yılların en karlı yatırımı...

Yıllık ihtiyacınızı şimdi alın...

Abonelik sisteminin bir çok avantajı var... Lezzet seçimi, taze saklama ve evde yer kaplamaması, kimlik kartıyla zeytinliğe kadar takip edebilmek vs.

Ama en önemli avantajı sizi fiyat artışlarından koruması. Bu avantajı en derinden hissedeceğimiz senelerden birini yaşıyoruz. İyi zeytinyağının fiyatı şimdiden çok yükselmiş durumda. Yıl içinde ne olacağını ise kimse tahmin edemiyor.

Abonelerimizin çoğu yıllık zeytinyağı ihtiyaçlarının tamamını aldılar. Yıl boyunca zeytinyağları garantide ve fiyat artışlarından etkilenmeyecekler.

Eğer henüz yıllık ihtiyacınızın tamamını almadıysanız hala fırsatınız var. Hemen şimdi sipariş girerek sezon sonuna kadar zeytinyağınızı güncel fiyatlarla garanti altına alabilirsiniz. Sipariş girmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Yıllık zeytinyağı ihtiyacınızın ne kadar olduğunu bilmiyorsanız yıllık zeytinyağı ihtiyacınızı hassas olarak hesaplamak için burayı tıklayınız.

Arkadaşınızı Behram zeytinyağı abonelik sistemine davet etmek ister misiniz?

Abonelik sisteminin avantajlarından yakın arkadaşlarınızın da faydalanmasını istiyorsanız onları sisteme şimdi davet edebilirsiniz. Abonelik sistemimiz sadece sizlerin referanslarıyla davet edilen yeni abonelerle büyümektedir. Fiyatlarımızı gereksiz yere artıracak büyük reklam kampanyaları düzenlemiyoruz. Sedece referans yoluyla ve sizin davet ettiğiniz arkadaşlarınızla büyümeyi tercih ediyoruz.

Sevdiğiniz bir arkadaşınızı Behram abonelik sistemine davet etmek ve aboneliğin avantajlarıyla tanıştırmak için şimdi burayı tıklayabilirsiniz.

İndirimli Özel Abone Fiyatları için son hafta...

Yıllık ihtiyacınızı şimdi alın

Behram sisteminde size önemli fiyat avantajı sunabiliyoruz. Ön siparişleriniz sayesinde zeytinleri dalındayken uygun fiyata alarak premium bir zeytinyağını size indirimli fiyatla ulaştırabiliyoruz.

Bu hafta özel abone fiyatlarıyla sipariş verebileceğiniz son hafta...

Hafta başından itibaren piyasa koşullarının bizi zorladığı fiyatlara geçmek zorundayız.

Lütfen yıllık ihtiyacınızın tamamını şimdi sipariş olarak girin...

Bu yıl her zamankinden çok farklı bir yıl. Dünya çapında yaşanan bir gıda krizi var. Global ısınmadan dolayı zeytin azaldı. Ve olumsuz ekonomik koşullar nedeniyle fiyatların nereye kadar yükseleceğini tahmin edemiyoruz.

Bu nedenle lütfen hesabınızı şimdi kontrol edin ve yıllık ihtiyacınızın tamamını sipariş olarak girdiğinizden emin olun.

Taze taze saklıyoruz, parti parti yolluyoruz...

Evde yer kaplamayacak ve taze saklanacak.

Bildiğiniz gibi zeytinyağınızı sizin adınıza taze olarak saklıyor ve tüketim trendlerinize göre parti parti yolluyoruz. Ayrıca sezon sonunda saklamadaki zeytinyağınızı tüketemediyseniz kalan zeytinyağınızı yeni sezonun taze zeytinyağıyla ücretsiz değiştiriyoruz.

Sipariş girmek için tıklayınız.

Lezzetli zeytinyağı üretmenin sırları?

Lezzetli zeytinyağı üretmek oldukça zordur. Özellikle Vahşi, Sakin gibi kişisel damak tatlarına yönelik lezzetleri elde etmek detaylı planlamalar gerektirir.

Ne kadar erken hasat? Ne kadar soğuk sıkım?

Halk arasında iyi zeytinyağını tanımlarken kullanılan Erken Hasat, Soğuk Sıkım gibi tanımlar önemli. Ancak bu yöntemler iyi zeytinyağı elde etmek için yeterli değil. Hele bir de Vahşi veya Sakin gibi tanımlanmış lezzetler hedefliyorsanız çok daha hassas planlamalar gerekiyor.

Öncelikle hasat zamanı çok önemli. Ekim ortalarında havalar soğuyor ve yağmurlar başlıyor. Bu yağmurlarla zeytinler zenginleşiyor ama hemen arkasından gelen sıcaklar yani pastırma yazı başlamadan hasat yapılmalı. Nemli ortamda aniden yükselen sıcaklar meyve sineğine yol açabilir ve bu da zeytinyağının tadını bozar. Bu dönemde zeytinleri saat saat takip etmek gerekiyor. Tam yağmurlar bitince, sıcaklar başlamadan hasat yapmak gerekir.

Zeytinlerin hemen sıkılıp zeytinyağına dönüşmesi de çok önemli. Çünkü zeytin daldan koparıldığı anda fermantasyon başlar. Bir kaç saat içinde sıkılırsa en lezzetli zeytinyağını size verir. Bu nedenle sıkım yapacağınız makinelerin zamanlamalarını düzenlemelisiniz. Siz sıkım için geldiğinizde makine sizi bekliyor olmalı. Sizin zeytinleriniz makineyi beklememeli.

Diğer önemli değişken zeytinyağını elde ederken kullandığınız ısı. Zeytin tanelerinden yağı ayırmak için bir miktar ısı gerekli. Bu ne kadar düşük olursa zeytinyağı o kadar vitamin zengini oluyor ve lezzeti artıyor. Ama çok hassas hesaplamalar gerekli çünkü az ısı az zeytinyağı demek. Lezzetli zeytinyağı üretirken optimum kalite-fiyat ilişkisini de gözetmek gerekiyor.

Sizin damak tadınız hangisi?

Zeytinyağı seçme ve yerleştirme sınavını çözerek şimdi hemen kendi lezzetinizi belirleyebilirsiniz...

Lezzetli zeytinyağı tanımı eksik bir tanım. Çünkü herkes için geçerli tek bir lezzet olamaz. Özellikle zeytinyağı, tüm yemeklerin tadını belirlediği için kişisel damak tatlarımıza göre lezzet kalibrasyonu yapılması gerekir. Biz bu amaçla farklı damak tatlarını memnun eden iki lezzet tanımı geliştirdik ve bu lezzetleri hedefleyerek üretim yapıyoruz. Bu zeytinyağı lezzetlerini Vahşi ve Sakin olarak tanımladık. Şimdi hemen bir kaç soruluk testi çözerek hangi zeytinyağı lezzetinin sizin damak tadınıza daha uygun olduğunu belirleyebilirsiniz.

Zeytinyağı seçme ve yerleştirme sınavınız için tıklayınız.

Abonelere özel ön sipariş fiyatları kısa bir süre için geçerli...

Ön sipariş veren abonelerimiz için geleneksel olarak uyguladığımız indirimli fiyatların sona ermesine az kaldı. Hasat için tüm planlamalar yapıldı ve yağmurların bitmesini bekliyoruz. Hasat sonrası normal piyasa fiyatlarına dönmek zorunda kalacağız. Lütfen tüm yıllık ihtiyacınızı şimdi sipariş girin. Girmiş olduğunuz sipariş varsa kontrol edin ve bir dahaki sezona kadar yetmeyeceğini düşünüyorsanız sipariş ekleyin. Bildiğiniz gibi zeytinyağlarınızı sizin adınıza taze olarak saklıyoruz ve yıl içinde tüketim trendinize uygun aralıklarla gönderiyoruz.

Sipariş girmek için şimdi tıklayınız.

Sezonu açtık. Siparişlerinizi şimdi girebilirsiniz...

Sezon açıldı. Sipariş girebilirsiniz.

Damak tadınıza en uygun lezzeti şimdi seçebilirsiniz...

Hasat yapacağımız zeytinlikleri belirledik. Son hazırlıkları yaptık. İlk yağmurun ardından hemen hasat yapıp zeytinyağlarınızı hazırlayacağız.

Bu sene iddialı Vahşi ve Sakin lezzetler hedefliyoruz. Doğanın yeni sürprizlerine hazırlanın.

İlk yağmur neden önemli?

Biliyorsunuz biz abonelere özel üretim yapıyoruz. Damak tadınıza en uygun zeytinyağını elde edebileceğimiz zeytinlikleri önceden seçiyoruz ve lezzet odaklı planlamalarla hasatı başlatıyoruz.

İlk yağmurlar zeytinyağının lezzet derinliğini artırdığı için çok önemli. Taze yağmur suyuyla beslenen zeytin taneleri hemen sıkıldığında çok daha aromatik ve diri lezzetler elde edebiliyoruz.

Yıllık ihtiyacınızı şimdi almak avantajlı...

Ailenizin yıllık zeytinyağı ihtiyacını kolayca hesaplayabilmeniz için bir link oluşturduk. Dünya Sağlık Örgütü'nün dengeli beslenme kriterlerine göre ailenizin yıllık zeytinyağı ihtiyacını hesaplayabileceğiniz linke sipariş sayfasından ulaşabilirsiniz.

Her sene olduğu gibi bu yıl da siparişlerini erken giren abonelerimize indirimli fiyat uyguluyoruz.

Sipariş girmek için tıklayınız.

Doğaya yardım edin: Re-Fill, Re-Feel...

Doğru zeytinyağı kullanımı ile doğaya destek olabilir, ormanları koruyabilirsiniz.

Plastik ve türevi şişelerde zeytinyağı zaten kesinlikle kullanmayın. Plastik türevleri yangınların kolay alevlenmesine neden oluyor ve içinde uzun süre zeytinyağı saklanması da doğru değil. En doğru malzeme cam şişeler ama...

Cam çok uzun süre kullanılabilen bir malzeme. Neden aynı şişeyi defalarca kullanmıyoruz?

Cam son derece sağlıklı bir malzeme. Geri dönüşüyor ama üretimi pahalı. Ayrıca cam kırıkları orman yangınlarını tetikleyen bir numaralı düşman. Çöpe atılan cam şişelerin hepsi geri dönüşüme gidemiyor. Bir kısmının yolu da dönüp dolaşıp cam kırığı olarak doğaya, ormanlara gidiyor ve yangınları tetikliyor.

Re-fill, Re-feel

Yeniden doldurmak en iyi çözüm. İtalya'da son 5 yıldır hızla yaygınlaşan bu sistem şimdi İspanya ve Amerika'da da yaygınlaşmaya başladı. Yeniden doldurmanın doğaya yardım etmenin ötesinde pek çok faydası da var.

Ekonomiye katkı sağlıyorsunuz, Zeytinyağınızı taze saklıyorsunuz, Yıl boyu daha lezzetli ve sağlıklı zeytinyağı kullanıyorsunuz.

Hemen şimdi zeytinyağı kullanma alışkanlığınızı değiştirmek için tıklayınız.

Abonelere özel yazlığa teslim zeytinyağı?


Artık alternatif yeni bir adres ekleyerek teslimat adresinizi istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Mesela yaz aylarına denk gelen teslimatları yazlığınıza yönlendirebilirsiniz.

Hemen şimdi hesabınıza girin ve ikinci bir alternatif adres ekleyin. Ayrıca hesabınızdan gönderi tarihlerini de yönetebilirsiniz. Teslim tarihi gelmiş bir gönderinizi ileri bir tarihe erteleyebilir ya da zeytinyağınız erken bittiyse ileri tarihli bir gönderiyi erkene çekebilirsiniz.

Şimdi yeni adres eklemek ve saklamadaki zeytinyağlarınızın teslim tarihlerini görmek için tıklayınız.

İyi zeytinyağını tanımak için ücretsiz rehberimizi indirin...

İyi zeytinyağı rehberi için tıklayınız...

İyi zeytinyağı mutfaktaki en önemli malzemedir. Ağız tadımızı güzelleştirir, sağlığımızı iyileştirir.

Ama her üründe olduğu gibi iyi zeytinyağını da tanımak, verdiğimiz fiyatın karşılığı olup olmadığını anlamak gereklidir. Fiyatının yüksek olması bir zeytinyağının iyi olduğunu garanti etmeyeceği gibi her düşük fiyatlı zeytinyağı da kötü değildir.

İyi zeytinyağını tanımayı öğrenin...

Aslında iyi zeytinyağını ayırt etmek zannettiğiniz kadar karmaşık analizler gerektirmiyor. Doğru teknikleri kullanırsanız siz de bir zeytinyağının iyi olup olmadığını bir kaç dakika içinde anlayabilirsiniz.

Bu amaçla bir rehber hazırladık. İyi Zeytinyağı Rehberi; kısa bilglerle size iyi zeytinyağını tanımayı öğreten son derece pratik bir yol gösterici.

Şimdi hemen ücretsiz olarak indirebilir ve iyi zeytinyağını tanıma konusunda devrimsel bir adım atabilirsiniz.

İyi Zeytinyağı Rehberini neden hazırladık ve ücretsiz sunuyoruz?

Zeytin sadece Akdeniz kuşağı ikliminde yetişen dünyanın en önemli ağacıdır. Ülkemiz bir zeytin cenneti olmasına rağmen değerli zeytinyağı üretme konusunda yeterince başarılı değildir.

Çok az sayıdaki kaliteli zeytinyağları sezon başında meraklıları tarafından kapatılmakta ve sezon dışında yüksek kalitede zeytinyağı anormal fiyatlarla alıcı bulmaktadır. Bu dengesiz durumu çözmenin tek yolu bilinçli zeytinyağı kullanıcılarını bilgilendirmek, tüketicinin iyi zeytinyağından anlamasını sağlamaktır.

Böylece iyi zeytinyağı üreticilerinin sayısı artacak ve pazardaki yüksek kaliteli zeytinyağı miktarı arttıkça fiyatlar da normale dönecek ve daha fazla insan daha uygun fiyatlarla iyi zeytinyağına ulaşabilecektir.

Bu gün bir çok iyi zeytinyağı üreticisi, tüketicinin fiyatını fazla bulacağı endişesiyle yüksek kalitede zeytinyağı üretmeyi tercih etmemektedir. Oysa zeytinyağının ağız tadımızı ve sağlığımızı iyileştirebilmesi için mutlaka yüksek kalitede olması gereklidir.

Tüm bu sebeplerle sizi bilgilendirmek ve iyi zeytinyağını ayırt etmenizi, neye para verdiğinizi iyi anlamanızı sağlamak için İyi Zeytinyağı Rehberini hazırladık.

İyi Zeytinyağı Rehberini incelemek ve indirmek için tıklayınız.